Тема уроку: «Відсоткові
розрахунки. Формула складних відсотків»
Мета: навчальна: формувати в учнів уміння та навички
розв’язувати задачі на відсотки, навчати учнів
практичному застосуванню вивчених алгоритмів
для розв'язання задач бізнесового та фінансового змісту;
розвиваюча:
розвивати навички раціональних обчислень, логічне мислення, кмітливість, творчі
здібності (вміння самостійно конструювати задачі фінансового змісту);
виховна:
виховувати відповідальність, взаємодопомогу; ділову активність; вміння
працювати в команді і приймати раціональне рішення; патріотизм
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, екран, дошка, таблиця,
кейси із завданнями
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку,
налаштовує їх на роботу. Клас ділиться на 4 групи за допомогою карток
чотирьох кольорів. Кожна група займає
місце за окремим столиком.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Для перевірки рівня
засвоєння основних знань та вмінь учнів на попередньому уроці, учням
пропонується виконати тестові завдання.
Тестові завдання
Варіант 1
1. Скільки відсотків години
становлять 42 хвилини?
а) 24%; б) 42%; в) 70%; г) 170%.
2. Вміст цукру в яблуках
становить 9,6%. Скільки кілограмів
цукру
міститься у 25 кг
таких яблук?
а) 24 кг ; б) 2,4 кг ; в) 38,4
кг ; г) 3,84 кг .
3. Ціну на товар знизили на
10%, і він став коштувати 432 грн.
Якою була
початкова ціна товару?
а) 4320 грн; б) 480 грн; в) 442 грн; г) 475,2 грн.
4. Вкладник поклав до банку
20 000 грн під 10 % річних. Скільки
гривень буде
в нього на рахунку через 2 роки?
а) 20100 грн; б) 21000 грн; в) 24200 грн; г) 22000 грн.
Варіант 2
1. Скільки відсотків години
становлять 48 хвилин?
а) 80%; б) 48%; в) 8%; г) 84%.
2. У сплаві міді з оловом 40
% становить мідь. Скільки кілограмів
міді містить
шматок такого сплаву масою 8 кг ?
а) 50 кг ; б) 5 кг ; в) 3,2
кг ; г) 32 кг .
3. Ціну на товар підвищили
на 10%, і він став коштувати 495 грн. Якою була початкова
ціна товару?
а) 4950 грн; б) 544,5 грн; в) 45 грн; г) 450 грн.
4. Вкладник поклав до банку
10 000 грн під 20 % річних. Скільки
гривень буде
в нього на рахунку через 2 роки?
а)
10400 грн; б) 40000 грн; в) 14000 грн; г) 14 400 грн.
Учні обмінюються зошитами , та перевіряють
правильність відповідей за зразком на дошці.
IІІ. Актуалізація опорних знань
та вмінь учнів
1. Що називають відсотком
від числа?
2. Як знайти а% від
числа b? Наведіть
приклад.
3. Як знайти число, якщо а%
від цього числа дорівнює b?
Наведіть приклад.
4. Як знайти, скільки
відсотків становить одне число від іншого? Наведіть приклад.
IV.Мотивація
навчальної діяльності
|
Звертаюся до учнів з питанням
вигідного вкладення депозиту в сумі 9 000 грн. на 2 роки без поповнення в
одному з банків міста. Як ви думаєте, у який з банків найбільш вигідно
вкласти кошти? Як вигідно вкласти кошти: з капіталізацією відсотків (складний
відсоток) або без капіталізації відсотків (простий відсоток).
Для
вирішення проблеми підготовлені кейси, у яких запропоновано інформація про
депозити; інформація про нарахування складних і простих відсотків; інформація
про нарахування відсотків в Ощадбанку, Авальбанку, Полтавабанку, Приватбанку
міста Полтава. Учні повинні ознайомитися із запропонованою інформацією і,
спираючись на неї, вибрати найбільш вигідне вкладення депозиту в банку і
обгрунтувати свій вибір.
Завдання
групам
Кейс1. Аналіз умов вкладення депозиту в Ощадбанку.
Використовуючи
текст «кейса» проведіть розрахунки, щоб дізнатися про нараховані відсотки на
депозит в Ощадбанку за 2 роки. Знайдіть нарахування
складних відсотків і запишіть обчислення та порахуйте дохід.
Кейс 2. Аналіз умов вкладення депозиту в Авальбанку.
Використовуючи
текст «кейса» проведіть розрахунки, щоб дізнатися про нараховані відсотки на
депозит в Авальбанку за 2 роки. Знайдіть нарахування складних відсотків і запишіть обчислення та
порахуйте дохід.
Кейс 3. Аналіз умов вкладення депозиту в Полтава-банку.
Використовуючи
текст «кейса» проведіть розрахунки, щоб дізнатися про нараховані відсотки на
депозит в Полтава-банку за 2 роки. Знайдіть нарахування складних відсотків і запишіть обчислення та
порахуйте дохід.
Кейс 4. Аналіз умов вкладення депозиту в Приватбанку.
Використовуючи
текст «кейса» проведіть розрахунки, щоб дізнатися про нараховані відсотки на
депозит в Приватбанку за 2 роки. Знайдіть нарахування складних відсотків і запишіть обчислення та
порахуйте дохід.
Під час роботи груп консультую,
відповідаю на запитання.
|
|
V. Виступ учнів,
представлення результатів (10 хв.)
Керівник групи виходить до дошки і
представляє до уваги учнів класу результати обчислень, результат заносить в
таблицю.
Коли вся таблиця
заповнена, пропоную учням зробити висновок, який з банків є найбільш вигідним
для вкладника.
|
|
VI. Розв'язування вправ
(додатковий час).
Банк відкриває депозити
на умовах виплати 12 % річних і надає кредити на умовах оплати позичальникам
під 18 % річних. Яким буде прибуток від банківських операцій, якщо сума
депозитів становить 20 млн. грн., а розмір кредиту 15 млн. грн. у рік?
Розв'язування: 15 000 000 *0,18 – 20 000 000 *0,12 = =2
700 000 – 2 400 000 = 300 000 (грн)
Відповідь: прибуток становить 300 000 грн.
|
|
VII. Підведення підсумків
уроку (5 хв.).
Повідомлення домашнього
завдання .
Повторити & 18, №
630,
Дві бригади мали разом виготовити 250 деталей. До обіду
перша бригада виконала 60 % свого завдання, а друга– 70 % свого. При цьому
перша бригада виготовила на 6 деталей менше, ніж друга. Скільки деталей
повинна була виготовити кожна бригада?
Учні продовжують
речення:
Я зрозумів, що…
Мені сподобалося (не
сподобалося)…
Мені треба ще
попрацювати над…
Заключне слово вчителя .
Життя минає дуже швидко
і вже через декілька місяців ви стоятимете на порозі дорослого життя. Хтось
ще залишиться у 10 клас, а хтось покине стіни нашої школи. Але як би там не
склалося, можливо, в майбутньому ви станете бізнесменами, економістами,
бухгалтерами, статистами, я хочу, щоб ви не губилися в світі цифр, відсотків,
графіків, а мали міцні фундаментальні знання з математики і могли їх
використати в своєму житті на благо розвитку сім’ї та країни.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар